fbpx

Warszawa

Jesteśmy
tutaj ONLINE

Codzinnie: od 8:00 do 20:00

Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania naszych klientów.

Dla wygody odpowiedzi są podzielone na kategorie.

Mam nietypowy mebel, którego nie widzę w cenniku. Jak dokonać wycenę ?
Prosimy o podesłanie zdjęcia  w dowolny dla Państwa sposób (mailowo lub sms-em) 

Ile czasu trwa pranie kanapy ?
Pranie tapicerki kanapy trwa od 1 do 2 godzin w zależności od wymiarów, rodzaju materiału tapicerki oraz od stopnia zabrudzenia. 

Czy są jakieś ukryty koszty ?
Żadnych dodatkowych kosztów. Ceny zawsze są według cennika. Jedynie za dojazd poza miastem może być naliczona opłata maksymalnie 20 zł. 

Jak długo schnie kanapa ?
Szacowany czas schnięcia tapicerki kanapy od 3 do 8 godzin. Czasami tapicerka może schnąć do 15 godzin to zależy od materiału, stanu zabrudzenia i wilgotności w pomieszczeniu. 

Czy usuwacie zapach moczu zwierząt ?
Tak, usuwamy. Usunięcie zapachu moczu zwierząt domowych wchodzi w cenę usługi prania tpicerki. Ale prosimy o tym informować przed składaniem zamówienia.

Czy wszystkie plamy uda się usunąć ?
Niestety nie możemy gwarantować, że każdą plamę uda się usunąć. Są plamy które wchodzą do struktury włókien i uszkadzają materiał, również zmieniając kolor w miejscach uszkodzenia. Ale w 98% przypadkach pozbywamy się każdej plamy. 

Jaką metodą pierzecie tapicerkę ? 
Pierzemy tapicerkę metodą ekstrakcyjną. Jest to najskuteczniejsza metoda prania tapicerki meblowej która istnieje na rynku. Zaawansowana metoda, która pozwala na dokładne usunięcie zabrudzeń, nieprzyjemnych zapachów i odświeżenie tkanin. Pranie tapicerki metodą ekstrakcyjną  wymaga specjalistycznego sprzętu i odpowiednich środków czyszczących, a także wiedzy i doświadczenia,  dlatego zalecamy skorzystać z usług profesjonalnej firmy która zna się na pranie mebli tapicerowanych i nie zepsuje Twoich mebli. 

Czy suszycie tapicerkę po wypraniu ? 
Tak, suszymy, ale to jest usługa dodatkowa. Wartość takiej usługi 30% od zamówienia. Suszenie tapicerki średnio zajmuje od 1 do 2 godzin.

Czy bezpieczna jest chemia ? Mam małe dziecko i pupila.
Pranie tapicerki meblowej jest całkowicie bezpieczne dla małych dzieci i zwierząt domowych! Używamy tylko i wyłącznie EKO certyfikowanych detergentów i odplamiaczy przeznaczonych do prania tapicerki w pomieszczeniu.

Nie zeszła plama z kanapy na usunięciu której mi zależało.
Niestety nie ma gwarancji, że każda poszczególna plama zejdzie. Są plamy które niemożliwe do usunięcia, ponieważ wchodzą do struktury nitek i uszkadzają tapicerkę. W takiej sytuacji pranie poprawkowe nie ma sensu. 

Jak długo schnie materac ?
Szacowany czas schnięcia materaca od 10 do 15 godzin. Czasami materac może schnąć do 24 godzin to zależy od materiału, stanu zabrudzenia i wilgotności w pomieszczeniu. 

Czy zejdą plamy z krwi z materaca ?
Usunięcie plam z krwi z materaca może być trudne, ale istnieją pewne kroki, które można podjąć, aby poprawić szanse na skuteczne usunięcie plamy pod warunkiem, że nie były czyszczone samodzielnie. Skuteczność usunięcia plamy zależy w dużej mierze od rodzaju materiału pokrywającego materac oraz czasu, jaki minął od powstania plamy. Z doświadczenia możemy powiedzieć, skuteczność usunięcia plam z krwi z materaca 50/50.

Ile czasu trwa pranie materaca ?
Pranie materaca trwa około 45 minut w zależności od rozmiaru i stopnia zabrudzenia. 

Jak trzeba przygotować materac do prania ?
Żadnych specjalnych przygotowań nie trzeba dokonywać, pracownik naszej firmy wszystko zrobi samodzielnie. Jedynie potrzebujemy dostępu do prądu i ciepłej wody. 

Czy wszystkie plamy zejdą z materaca ?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ skuteczność usuwania plam z materaca zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj plamy, rodzaj materiału materaca, czas, który minął od powstania plamy, czy był materac już zapierany samodzielnie. Niektóre plamy mogą być trudniejsze do usunięcia niż inne, zwłaszcza jeśli są już wyschnięte. Usługa prania materaca nosi przede wszystkim wymiar higieniczny. Bardzo skutecznie usuwamy brud, kurz, roztocza i zarazki. Z góry, niestety, nie uda się powiedzieć, która plama zejdzie podczas prania, a która nie.

Mam zdejmowany pokrowiec na materacu, czy pierzecie gąbkę materaca ?
Pranie materaca polega na praniu pokrowca, ponieważ większość materacy mają niezdejmowany pokrowiec. Jeśli pokrowiec rozpina się na suwak dookoła i można go zdjąć i uprać w pralce, to do prania samej gąbki nie przyjedziemy. Pranie gąbki jest mało skuteczne i nie jest potrzebne, ponieważ większość zabrudzeń gromadzi się w pokrowcu.

 

Jakie dywany pierzecie ?

Pierzemy wszystkie materiału dywanów oprócz:  dywanów wełnianych, dywanów z wiskozy i dywanów z długim włosiem. 

Jaki jest koszt pranie dywanu ?

Koszt prania dywanu jest 18 zł/m². 

Czy pierzecie dywan na miejscu czy zabieracie ze sobą ?

Dywany pierzemy tylko u klienta na miejscu metodą ekstrakcyjną. 

Czy nie zepsuje się podłoga na której będzie leżał dywan ?

Dywan pod spodem nie jest mokry, jest absolutnie suchy, dlatego można się nie martwić o drewnianą podłogę. Po praniu może spokojnie schnąć na podłodze. Prosimy tylko pamiętać, że wilgotny dywan nie wolno zwijać!

Jak długo dywan schnie po praniu ?

Szacowany czas schnięcia dywanów od 5 do 10 godzin. 

W jaki sposób trzeba przygotować biuro ?

Żadnych specjalnych przygotowań nie trzeba dokonywać. Potrzebujemy tylko dostęp do prądu i ciepłej wody. 

Jaki sprzęt używacie do pranie wykładzin biurowych ?

Do pranie wykładziny biurowej używamy tylko i wyłącznie profesjonalny sprzęt firmy Santoemma Sabrina MAXI, Prochem 2000, Sebo. Z naszym sprzętem można się zapoznać u nas na stronie o rubryce o nas. 

Czy przesuwacie meble podczas prania wykładziny ?

Tak, przesuwamy, ale tylko takich mebli których jesteśmy w stanie przesunąć, dużych mebli nie przesuwamy. 

Ile czasu zajmuje pranie wykładziny biurowej ?

Czas prania wykładziny biurowej zależy od powierzchni i stanu zabrudzenia. W ciągu 1 godziny jesteśmy w stanie wyprać 50-100 m² wykładziny biurowej.

Jak długo schnie wykładzina po praniu ?

Szacowany czas schnięcia wykładziny 5-10 godzin. 

Czy pierzecie meble podczas prania wykładziny ?

Tak, oczywiście. Dzięki naszej ekipie jesteśmy w stanie jednocześnie wyprać i wykładzinę i meble biurowe. 

Czy wszystkich plam jesteście w stanie pozbyć się ?

W 98% przypadkach jesteśmy w stanie pozbyć się każdej plamy. Są plamy które wchodzą do struktury włókien i uszkadzają materiał, również zmieniając kolor w miejscach uszkodzenia, w takich przypadkach pranie nie pomaga, bo to już zniszczony materiał. 

Jaki jest koszt prania wykładziny biurowej ?

Powierzchnia do 50 m², koszt pranie wyniesie 15 zł/m² BRUTTO. 

Powierzchnia 50-100 m², koszt pranie wyniesie 13 zł/m² BRUTTO. 

Powierzchnia 100-200 m², koszt pranie wyniesie 11 zł/m² BRUTTO. 

Powierzchnia powyżej 200 m² - wycena indywidualna. 

Każdy nasz klient posiada 3-dniową gwarancję, w ciagu 3 dni po wykonaniu usługi klient który uważa, że rezultat prania jest niedostateczny, zgłasza problem do biura firmy, przyjeżdżamy do prania poprawkowego i usuwamy problem.

Zamów pranie już teraz

Doradzimy Państwu we wszystkich sprawach związanych z praniem tapicerki meblowej, materacy i wykładzin biurowych. Codziennie od 8:00 do 20:00.

Mobi Mop - pranie tapicerki meblowej i pranie wykładzin. Pranie kanap, pranie materaca, pranie foteli.

Formularz kontaktowy

Dołącz do naszych sieci społecznościowych

Formularz kontaktowy

Dziękujemy 

Twoje zgłoszenie zostało wysłane. 

Wkrótce nasz doradca skontaktuje się z Państwem w celu uzyskania szczegółów.